Hakkında Özellikler İçerik İletişim

Bordro Yönetim Sistemi

Bordrolarınızı Kolayca Hesaplayın

Bordro Yönetim Sistemi

Bordro Yönetim Sistemi

 
Eski Versiyon Kullanıcı Kaydına Kapatılmıştır. Mevcut Üyeler Kullanmaya Devam Edebilirler.

Facebook ile Giriş Yap
Google ile Giriş Yap

Bordro Yönetim Sistemi Hakkında

Bordro Yönetim Sistemi, personel bilgilerinizi kaydedebileceğiniz; bordrolarınızı hesaplayıp online olarak takip edebileceğiniz veya anlık bilgi girerek detaylı olarak hızlı bir şekilde bordro hesaplama yapabileceğiniz bir web uygulamasıdır. Uygulama güncel mevzuat ile uyumlu olup tüm tarayıcılarda çalışabilmektedir. İşletim sistemi ayrımı yoktur; internete bağlı herhangi bir tarayıcıdan uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Bordro Yönetim Sistemi; mobil uyumlu, yani responsive (duyarlı) olarak tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Buradaki amaç hem yüksek çözünürlüklü bilgisayarlarda hem de mobil cihazların barındırdığı değişken ekran çözünürlüklerinde görüntülenirken doğru ölçeklendirmeyle görünmesi, doğru oranda görünmekle kalmayıp rahat gezilebilmesini sağlamaktır. Bu sebeple her türlü cep telefonu ve tabletten de ulaşıp kolayca bordro hesaplama yapabilirsiniz.

Bordro Yönetim Sistemi üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Kayıt olmak ve giriş yapmak gerekmektedir; kayıt olmak ücretsizdir; geçerli bir e-posta adresi ve kullanıcı adı ile kayıt olabilirsiniz. Kayıt olurken kredi kartı bilgileri istenmemektedir. Kayıt olduktan sonra hemen giriş yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz üye girişi yapmadan da içerikleri menüden seçerek inceleyebilirsiniz; fakat işlem yapamazsınız.

Bordro Yönetim Sistemi'ne sosyal medya hesaplarınız ile (facebook, google) kayıt olmadan giriş yapabilirsiniz. Sosyal medya hesabınıza ait e-posta adresi ile daha önce kayıt olmuşsanız, hesabınıza giriş yapılacak; kayıt olmamışsanız, kullanıcı hesabınız ve başlangıç bilgileriniz otomatik olarak oluşturulacaktır.

Bordro Yönetim Sistemi'ne üye olduğunuzda, 34 gün deneme süreniz bulunmaktadır; uygulamanın tüm özelliklerini kullanabileceğiniz bu süreye Ücretsiz Deneme Süresi diyoruz. Deneme süreniz bittikten sonra Ücretsiz Üyelik seviyesinde işlemlerinize devam edebilirsiniz. Tanımlamalar yapabilir; personel bilgilerini girebilir; temel ücret bordrosu, kıdem ve ihbar tazminatları ile AGİ hesaplamaları yapabilirsiniz. Ancak bordro hesaplama yapabilmek için Tam Üye olmanız gerekmektedir; detaylı bilgiye Tam Üyelik sayfasından ulaşabilirsiniz. Tam üye olduğunuz süre içinde girmiş olduğunuz bilgiler tam üyeliğiniz bittikten sonra silinmez, sistemde muhafaza edilir; kullanmak istediğiniz zaman tekrar tam üye olup hesaplama yapmaya devam edebilirsiniz.

Bordro Yönetim Sistemi, resmi işlemlerde kaynak olarak gösterilemez, hesaplama sonuçlarından doğan zararlardan mesuliyet kabul etmez. Üye olan kullanıcının gerçek olmayan veya gayrı-ahlaki bilgiler ile üye olduğu veya deneme süresi suistimali (farklı eposta adresleri ile üye olup deneme süresi kullanımı) tespit edilirse; yönetici, üyelik seviyesini değiştirme veya üyeliği iptal etme hakkına sahiptir. Üye olan herkes bu koşulları kabul etmiş sayılır.

Yazar Hakkında

Levon Alsamur


Levon Alsamur

1966 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul öğreniminin ardından, orta ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi'nde tamamladı. 1986 üniversite giriş sınavlarında (o zamanki adıyla ÖYS) MF puanına göre Türkiye çapında ilk 200'e girerek Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandı. 1991 yılında mezun olarak Bilgisayar Mühendisi ünvanını aldı. Türkiye'nin önde gelen firmalarında yazılım mühendisliği, departman ve birim yöneticiliği yaptı. İnsan Kaynakları uygulamalarında uzmanlaştı; ERP sistemleri için çeşitli uygulamalar tasarladı. Yazılım geliştirme ekiplerine liderlik yaptı.

Halen IAS Türkiye 'de Competence Center Expert olarak çalışmaktadır.

ÖZELLİKLER

Bordro Yönetim Sistemi ile Ne Yapabilirim ?

Bordro Yönetim Sistemi ile, sınırsız sayıda işyeri, bölüm, görev, fazla mesai, ek ödeme, ek kesinti tanımlayabilirsiniz. Kayıt olduğunuzda, sistem tarafından otomatik olarak ön tanımlı kayıtlar oluşturulacaktır. Örneğin; örnek bölüm, görev ve fazla mesailer; ek ödemeler içinde, çocuk yardımı, yemek yardımı, aile yardımı, ikramiye, prim, huzur hakkı, kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı; ek kesintiler içinde ise, sendika kesintisi, avans ve borç kesintileri ön tanımlı olarak bulunacak; baştan tanımlamak zorunda kalmayacaksınız.

İşyerleri

İşyerleri

Fazla Mesailer

Fazla Mesailer

Ek Ödemeler

Ek Ödemeler

Ek Kesintiler

Ek Kesintiler

Bordro Yönetim Sistemi ile, sınırsız sayıda personel kartı oluşturup bilgilerini kaydedebilir; istediğiniz an, istediğiniz yerden bu bilgilere ulaşıp, bordro hesaplama yapabilirsiniz. Tablo kolonlarını istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Personel bilgileri ve bu bilgiler vasıtası ile hesapladığınız bordrolar sistemde kayıtlı olacağından istediğiniz zaman tabloları inceleyebilir; excel'e aktarabilir; pdf bordro raporları oluşturabilirsiniz. Bordro hesaplama için gereken yasal parametreleri dert etmenize gerek yok; onlar değiştiklerinde veya yenileri eklendiğinde, sistemde otomatik olarak güncellenecektir.

Bordro Yönetim Sistemi güncel tüm SGK işveren teşviklerini hesaplayabilmektedir. Kanunlara ve ilgili SGK genelgelerine, Kanunlar sayfasından ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece personel kartında veya hızlı bordro hesaplama sayfasında teşvik kanun numarasını belirtmek.

Bordro Yönetim Sistemi ile zorunlu BES kesintilerini bordrolarda tanımlayabilir; özel sağlık sigortası ve özel hayat sigortası işçi ve işveren primleri gelir vergisi indirimlerini hesaplayabilirsiniz.

Personeller

Personeller

Aylık Veriler

Aylık Veriler

Aylık Bordrolar

Aylık Bordrolar

Yıllık Bordrolar

Yıllık Bordrolar

Bordro Yönetim Sistemi içinde ayrıca, kayıtlı personeller üzerinden değil de, anlık bilgiler girip hızlı bordro hesaplama yapabileceğiniz sayfalar da bulunmaktadır. Aylık veya yıllık olarak hesaplama yapabileceğiniz bu sayfalarda; hesaplama bilgilerini, daha sonra tekrar kullanabilmek ve tekrar tekrar giriş yapmamak için, birer isim verip saklayabilirsiniz.

Aylık Hızlı Bordro Hesaplama

Bordro Hesaplama

Yıllık Hızlı Bordro Hesaplama

Bordro Hesaplama

Bordro Yönetim Sistemi manuel veri girişini en aza indirir, kayıt tutmayı merkezileştirir ve daha fazla doğruluk sağlar.

İÇERİK

YASAL MEVZUAT


Asgari
Ücretler

Geçerlilik tarihleri bazında, aylık ve günlük, brüt ve net asgari ücretler, hem normal hem de emekli statülü personeller için listelenmektedir.


SGK
Matrahları

Sosyal güvenlik primlerinin ve zorunlu bireysel emeklilik (BES) kesintisinin hesaplanması için gereken taban ve tavan matrahlar; günlük ve aylık olarak, geçerlilik tarihleri bazında listelenmektedir.


SGK
Belge Türleri

Sosyal güvenlik primlerinin hesaplanması için gereken prim oranları, belge türü kodu bazında listelenmektedir.


SGK Teşvikleri
ile ilgili Kanunlar

Teşvik hesaplamalarında kullanılan kanunlar listelenmektedir. Tabloda ayrıca ilgili genelgeler pdf formatında yer almaktadır.


Gelir Vergisi
Dilim ve Oranları

Geçerlilik tarihleri bazında; yıllık gelir vergisi matrahı toplamına göre hangi dilimden hangi orande gelir vergisi kesintisinin yapılacağını gösteren tablodur.


Sakatlık
GV İndirimleri

Geçerlilik tarihleri bazında; hangi sakatlık derecesinden, hangi miktarda gelir vergisi indiriminin yapılacağının gösterildiği tablodur.


Yasal
Parametreler

Bu bölümde ise; bordro hesaplama sırasında ihtiyaç duyulan diğer yasal parametreler bulunmaktadır.


TANIMLAR


İşyerleri

Personellerin çalıştığı işyerleri; ve bu işyerine ait, geçerlik tarihi bazında, kısa vadeli sigorta kolları prim oranlarının tanımlandığı sayfadır.


Bölümler

İşyerlerinde bulunan departmanların tanımlandığı sayfadır. Bordro hesaplama ile doğrudan bir bağlantısı olmayıp; filtreleme amacı ile kullanılabilir.


Görevler

Personellerin işyerlerindeki görevlerinin tanımlandığı sayfadır. Bordro hesaplama ile doğrudan bir bağlantısı olmayıp; filtreleme amacı ile kullanılabilir.


Fazla
Mesailer

Bordro hesaplama için kullanılacak fazla mesailerin ve oranlarının tanımlandığı sayfadır.


Ek
Ödemeler

Bordro hesaplama için kullanılacak ek ödemelerin tanımlandığı sayfadır.


Ek
Kesintiler

Bordro hesaplama için kullanılacak ek kesintilerin tanımlandığı sayfadır.


Diğer
Parametreler

Bu bölümde kullanıcı tarafından belirtilmesi gereken diğer parametreler bulunmaktadır


PERSONELLER ve BORDRO HESAPLAMA


Personel
Kartları

Personelleri tanımlayabileceğiniz sayfadır. Bilgiler tarih bazında girilmektedir


Aylık
Bordro Verileri

Bordro hesaplama için gereken aylık personel verilerinin güncellendiği sayfadır.


Aylık
Bordro Hesaplama

Personellere ait aylık bordro hesaplama sayfasıdır.


Yıllık
Bordro Hesaplama

Personellere ait yıllık bordro hesaplama sayfasıdır.


HIZLI BORDRO HESAPLAMA


Aylık Hızlı
Bordro Hesaplama

Aylık hızlı bordro hesaplama yapabileceğiniz sayfadır.


Yıllık Hızlı
Bordro Hesaplama

Yıllık hızlı bordro hesaplama yapabileceğiniz sayfadır.


Temel Ücret
Bordrosu Hesaplama

Temel ücret bordrosu hesaplayabileceğiniz sayfadır.


DİĞER HESAPLAMALAR


Asgari Geçim İndirimi
HesapLA (A.G.İ.)

Yıllara göre kolayca asgari geçim indirimi hesaplayabileceğiniz bir pencere olarak açılmaktadır.


Kıdem ve İhbar
Tazminatları

Kıdem ve İhbar tazminatlarını hesaplayabileceğiniz sayfadır.


İLETİŞİM

Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz !

admin (at) BordroHesapLA . com